4. rocznica proklamacji Aktu Intronizacyjnego

źródło: milosierdzie.pl

W tym roku obchodzimy 4. rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Akt ten został ogłoszony 19 listopada 2016 r. przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abpa Stanisława Gądeckiego, w obecności wielu biskupów i przedstawicieli władz państwowych z Prezydentem RP na czele oraz przy udziale tysięcy wiernych. Później Akt ten był odczytany w świątyniach całego kraju, jako wyraz dążenia do uznania Jezusa za Króla w całym Narodzie i Państwie Polskim.

Od tamtej pory Ogólnopolskie Dzieło Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla przez organizowane dwudniowe obchody rocznicowe przypomina wiernym w Polsce o dokonanym Akcie i zawartych w nim zobowiązaniach. Obecnie jednak, z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa, program rocznicowy został ograniczony do uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, która zostanie odprawiona 15 listopada br. o godz. 12.00. Podczas Mszy nastąpi odnowienie Aktu Intronizacyjnego. Uroczystość będzie transmitowana przez Telewizję Miłosierdzie www.tvmilosierdzie.com.

W tym trudnym dla naszego narodu czasie pragniemy jeszcze raz zwrócić się do Jezusa, naszego Króla i Pana. Pamiętamy o słowach S.B. Rozalii Celakówny, która zanotowała: „Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości”. Wciąż jako naród mamy na tym polu wiele jest do zrobienia. Mamy nadzieję, że obchody 4. rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana będą dla wszystkich wezwaniem do większego zaangażowania się w pracę na rzecz królestwa Chrystusowego w Polsce i w obliczu współczesnych zagrożeń przyczynią się do ocalenia naszej Ojczyzny.

Zarząd i Rada Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla